Pranie tapicerki i detailing wnętrz

Pranie tapicerki i detailing wnętrza

Cena od 99,00zł

Usługa prania tapicerki jest najczęstszą formą kosmetyki samochodowej. Z pewnością niemal każdy właściciel samochodu zlecał kiedyś taką usługę. Czym jej wykonanie różni się u nas względem innych? Przede wszystkim dbaniem o detale.

Po wykonaniu usługi a przed oddaniem samochodu kontrolujemy wykonaną pracę- dla pewności, że będziesz zachwycony nowym wyglądem wnętrza Twojego samochodu!

Elementy usługi

W ramach wykonywanej przez nas usługi prania tapicerki czyszczeniu poddawane są następujące elementy:

Fotele i tylna kanapa

Wtarty bród i kurz, tłuste plamy, ślady po rozlaniu różnych płynów, napojów- usuwamy wszystko co szpeci wygląd tapicerki. Pracujemy dokładnie nad każdym elementem, aby tapicerka w całości wyglądała jak nowa. W zależności od zabrudzeń stosujemy tu różne metody prania. Od ręcznego prania, przez odplamianie, usuwanie wklejonych gum do żucia po finalne płukanie tapicerki. Używamy wyłącznie profesjonalnej chemii bezpiecznej nawet dla najmłodszych pasażerów aut. Czyścimy plastikowe osłony dołów foteli, znajdujące się tam panele sterowania, zapięcia pasów bezpieczeństwa, tylne kieszenie i schowki, zagłówki, przestrzeń pod tylną kanapą.

Przykład prania tapicerki- fotele przód
Przykład prania tapicerki – fotele przód
Przykład prania tapicerki- zagłówek
Przykład prania tapicerki- tylna kanapa

Podsufitka

W zależności od wykonania podsufitki, wybieramy odpowiednią technikę czyszczenia. Najczęściej jest to bonetowanie oraz praca tornadorem. Wybranie właściwego sposobu jest szczególnie ważne. W niektórych modelach samochodów, podsufitka jest bardzo podatna na rozklejenie ( np. starsze modele Audi ). Oczywiście czyszczone są również wszystkie elementy podsufitki, jak panele oświetlenia czy sterowania szyberdachem, schowki i kieszenie na okulary itp.

Fragment podsufitki przed i po czyszczeniu.

Słupki

Obicia słupków, podobnie jak podsufitka wymagają odpowiedniego sposobu czyszczenia. Jeżeli są obite tapicerką ich czyszczenie wymaga najczęściej bonetowania. Z uwagi na brak pianki pod tapicerką, odsysanie płynu piorącego nie wchodzi w grę więc nie można ich przemaczać.

Czyszczenie tapicerki na obiciach słupków

Obicia drzwi

Podobnie jak podsufitka, tapicerka na drzwiach wymaga specjalnego podejścia przy czyszczeniu. Zazwyczaj posiada cienką warstwę pianki lub nie posiada jej wcale, co uniemożliwia lub znacząco ogranicza możliwość płukania i odsysania płynu piorącego. Dlatego tutaj najczęściej jest bonetowana lub czyszczona tornadorem. Oprócz tapicerki czyszczone są wszystkie elementy drzwi, takie jak panele sterowania, schowki i kieszenie, maskownice głośników.

Kokpit i tunel środkowy

Detailingowi podlega również cały kokpit. Czyścimy jego całą powierzchnię, mając na uwadze takie elementy jak zegary, nawiewy, przyciski, popielniczki, schowki, dźwignie zmiany biegów i ich mieszki, kierownice czy wreszcie wyświetlacze. Jako usługa dodatkowa możliwe jest również polerowanie lakierowanych dekorów wnętrza.

Drewniany dekor przed i po polerowaniu
Czyszczenie mieszka dźwigni zmiany biegów
Czyszczenie elementów sterowania

Podłoga i jej elementy

Ponieważ wnętrza czyścimy kompleksowo, również podłoga samochodu podlega dokładnemu czyszczeniu. Jej pranie odbywa się najczęściej dwuetapowo z wykorzystaniem tornadora oraz odkurzacza ekstrakcyjnego. Największą zmorą wykładzin podłogowych w samochodach jest oczywiście piasek, dlatego przykładamy szczególną uwagę pozbyciu się jego. W trakcie prania podłogi czyścimy również takie elementy jak szyny foteli czy pedały.

Pranie wykładziny podłogowej

Przygotowanie do prania wykładziny
Pranie wykładziny i elementów podłogi

Dywaniki

Bez względu na to, czy są materiałowe czy gumowe- zajmujemy się ich praniem i czyszczeniem. Materiałowe dywaniki poddawane są praniu ciśnieniowemu aby pozbyć się wbitych ziarenek piasku.

Przewiń do góry