Renowacja reflektorów

Renowacja reflektorów i jej przykłady

Renowacja reflektorów to konieczna czynność w sytuacji kiedy tracą przejrzystość, stają się matowe czy żółte. Przyczyn takiego stanu rzeczy można szukać w stosowaniu silnej chemii czyszczącej, kwaśnych deszczach, swoistej erozji powierzchni. Czasem też użyte materiały do produkcji kloszy okazują się zbyt delikatne i podatne na zniszczenia. Niektóre modele samochodów mają z tego powodu zniszczone reflektory już po 2-3 latach użytkowania.

Reflektor przed i po renowacji – Audi A6 C6

Renowację reflektorów warto wykonać już na początku procesu ich degradacji. W skrajnych przypadkach może dojść do rozwarstwienia powłoki klosza- problem często spotykany np. w Oplach. Wtedy jedynym wyjściem jest kosztowna zazwyczaj wymiana na nowe.

Wykonywana w ramach naszych usług renowacja ma charakter trwały. Klosze lamp są polerowane w systemie 3-4 etapowym w zależności od zniszczeń. Wymaga to stosowania past dedykowanych do kloszy reflektorów w połączeniu z mocno ściernymi pastami polerskimi. Ważnym czynnikiem, dzięki któremu wykonana przez nas praca ma tak dobry efekt, jest polerowanie do idealnej gładkości. Wykonywaną usługę renowacji kloszy reflektorów kończy zabezpieczenie ich dedykowaną powłoką ochronną – wliczone w cenę.

Zabezpieczenie reflektorów może mieć również formę permanentną- stosujemy bezbarwne folie ochronne 3M VentureShield o trwałości użytkowej 7 lat. Ich zastosowanie wymaga indywidualnej wyceny pod konkretny model pojazdu.

Przewiń do góry